قائم مقام باشگاه گیتی‌پسند اصفهان گفت که رئیس ایرانی کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی AFC، باید در قبال لغو متعدد مسابقات جام باشگاه‌های آسیا پاسخگو باشد.
محمدحسین عراقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره لغو مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا 2022 اظهار داشت: در تعطیلات نوروز متوجه انصراف امارات از میزبانی مسابقات شدیم. با توجه به اینکه اصفهان میزبانی دو دوره جام باشگاه‌های آسیا را بر عهده داشت، به این نتیجه رسیدیم که شرایط برگزاری رقابت‌ها را داریم و از طریق نهادهایی چون هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، پیشنهاد میزبانی را ارائه کردیم.
وی با اشاره به حضور دو مدیر ایرانی حوزه فوتسال AFC تصریح کرد: درخواست ما روز 25 فروردین به AFC ارسال و قرار شد اصفهان، کویت یا تایلند میزبان شوند. روز شنبه اما متوجه شدیم برگزاری جام باشگاه‌های آسیا لغو شده است که دلیل آن را نمی‌دانم. علی تارقلی‌زاده (رئیس دپارتمان فوتسال AFC) زحمات زیادی می‌کشد و بازی‌ها را از سال 1388 برگزار می‌کند. مهدی تاج که در رأس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیاست، باید پاسخگو باشد.
قائم مقام باشگاه گیتی‌پسند با بیان اینکه سایر باشگاه‌های قاره از لغو مسابقات آسیایی گلایه‌مند هستند، به تسنیم گفت: خیلی راحت جام ملت‌های آسیا و سه دوره جام باشگاه‌ها را لغو می‌کنند. با رویه‌ای که آقایان در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند، بعید نیست جام ملت‌های امسال هم لغو شود. هفته گذشته لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد و حسین طیبی که افتخار فوتسال ایران است، به میدان رفت. لغو بازی‌ها فقط برای آسیا رخ می‌دهد و همین باعث کاهش کیفیت فوتسال قاره می‌شود.انگیزه‌ای برای باشگاه‌های آسیا باقی نمی‌گذارند
عراقی‌زاده با بیان اینکه لغو متوالی رقابت‌ها سبب دلسردی باشگاه‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر امارات از میزبانی انصراف بدهد، یعنی امکان برگزاری مسابقات در هیچ کشور دیگری نیست؟ جام باشگاه‌های والیبال آسیا به‌زودی در تهران برگزار می‌شود و مشکلی برای برگزاری جام باشگاه‌های هندبال قاره وجود ندارد. مدیران باشگاه نفت الوسط عراق هم از این اتفاق شاکی هستند و لغو مسابقات، انگیزه‌ای برای باشگاه‌های قاره باقی نمی‌گذارد.
وی صعود به جام باشگاه‌های آسیا را تنها پاداش قهرمانی در لیگ برتر نامید و بیان کرد: تیم‌های مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به ازای هر تساوی یا برد، پاداشی دریافت می‌کنند که این رویه در فوتسال دیده نمی‌شود. ما در سه دوره جام باشگاه های آسیا به فینال صعود کردیم و در یک دوره قهرمان شدیم. برای این قهرمانی، تنها یک جام و مدال‌های بازیکنان را به ما دادند و هیچ پاداش نقدی به باشگاه تعلق نگرفت.
قائم مقام باشگاه گیتی‌پسند در پایان عنوان کرد: از تارقلی‌زاده بابت زحماتش تشکر می‌کنم، اما افراد تصمیم‌گیرنده باید پاسخ بدهند که چرا بازی‌ها برگزار نمی‌شود. کفاشیان زحمات زیادی برای فوتسال آسیا کشید و مهدی تاج که به‌عنوان رأس هرم فوتسال قاره در قاره به جای او فعالیت می‌کند، باید پاسخگو باشد.

منبع : تسنیم